Mezinárodní soutěže o křišťálovou kouli

Ve dnech 15.–17. 5. 2024 se naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže o křišťálovou kouli Systherm 2024. Žáci soutěžili ve smíšených dvojicích, elektrikář a instalatér. Při zahájení soutěže si vylosovali svého spolupracovníka z jiných škol. Za naši školu se zúčastnili instalatér Vít Král a elektrikář Vojtěch Bednář.
Jejich úkolem bylo nainstalovat na prázdný panel výměníkovou stanici, zavěsit radiátor, připevnit umyvadlo, přivést k němu teplou a studenou vodu a přimontovat odpad. Dalším úkolem bylo připojit elektrický rozvaděč, zapojit světla, vypínače a výměníkovou stanici tak, aby všechno fungovalo. Teoretické znalosti soutěžící zúročili v odborných testech.
Soutěže se účastnilo 18 dvojic z 23 různých škol.
Vyhlášení soutěže proběhlo 17. 5. v odpoledních hodinách a naši žáci se umístili ve velké konkurenci na předních pozicích. Vít Král získal 1. místo a Vojtěch Bednář 4. místo.

Žáci si odvezli hodnotné ceny a škola získala křišťálovou kouli Systherm 2024.
 

 
 

×