Učební obor

Kadeřník

Absolventi se během studia naučí na profesionální úrovni provádět veškeré chemické kadeřnické úkony jako barvení, odbarvování, melírování vlasů různými moderními technikami, trvalou ondulaci v klasickém i moderním provedení.

Kód oboru
69-51-H/01
Délka studia
3 roky, denní studium
Zaměření
barvení, odbarvování, melírování, trvalá ondulace, úpravy účesů
Podmínky přijetí
úspěšné ukončení povinné školní docházky
Způsob ukončení studia
závěrečná zkouška
Poskytnuté vzdělání
střední vzdělání s výučním listem
Certifikát
vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list

Co dále potřebuješ vědět?

Organizace výuky (kde probíhá výuka)

Organizace výuky (kde probíhá výuka)

Teoretická výuka probíhá v budově na ulici Gen. Krátkého 30, Šumperk. Odborný výcvik je prováděn ve vlastních kadeřnických střediscích školy.

Profil absolventa

Profil absolventa

Žáci se během studia naučí na profesionální úrovni provádět veškeré chemické kadeřnické úkony jako barvení, odbarvování, melírování vlasů různými moderními technikami, trvalou ondulaci v klasickém i moderním provedení. Vodovou ondulaci s různými konečnými úpravami dámských i pánských účesů, složitých společenských i soutěžních účesů. Stříhání i úpravy vlasů probíhají formou práce na zákaznících a modelech žáků v našich školních kadeřnických provozovnách. Žáci se s úspěchem prezentují na mnoha soutěžích a přehlídkách. Pro žáky připravujeme pravidelně různé akce, které podpoří jejich kreativitu.

Uplatnění absolventa

Uplatnění absolventa

Absolvent, který získá výuční list v tomto oboru, může uplatnit své získané odborné znalosti a dovednosti jako kadeřník.

Má také možnost si na naší škole doplnit vzdělání maturitní zkouškou (obor 64-41-L/51 Podnikání) a poté rozjet své vlastní úspěšné podnikání v tomto oboru. V případě zájmu má možnost pokračovat ve studiu na jakémkoliv typu vysoké školy.

Vyučované předměty

Vyučované předměty

Český jazyk a literatura
Cizí jazyk (angličtina nebo němčina)
Občanská nauka
Fyzika
Chemie
Základy ekologie
Matematika
Estetická výchova
Tělesná výchova
Informační a komunikační technologie
Ekonomika
Technologie
Materiály
Zdravověda
Výtvarná výchova
Psychologie

Odborný výcvik

Další vzdělávání

Další vzdělávání

Studium je zakončeno výučním listem s možností dalšího vzdělávání v nástavbovém studiu ve vybraných oborech ukončeném maturitní zkouškou.

Úspěchy žáků

Úspěchy žáků

Strom a Elfka uspěly v kadeřnické Evropě

Na mistrovství republiky budoucích kadeřnic a kadeřníků si Nikola Franková a Barbora Možná ze Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku vybojovaly první a druhé místo a postoupily na šampionát střední Evropy do Bratislavy...

březen 2020

více v článku

 

Veletrh WORLD OF BEAUTY / SPA 2019

14. 2. 2019 proběhla celostátní soutěž v Lanškrouně na téma „Moulin rouge“. Zde se naše žákyně třetího ročníku oboru kadeřník Kristýna Dunková umístila na třetím místě. Zároveň získala postup do finále, které se konalo v Praze dne 16. 3. 2019 u příležitosti veletrhu WORLD OF BEAUTY / SPA 2019.

Opět se soutěžilo ve stejné účesové tvorbě na téma „Moulin rouge“. V tomto finále, které bylo vyvrcholením celé soutěže, se naše žákyně třetího ročníku Kristýna Dunková umístila na krásném druhém místě. Modelem jí seděla kamarádka a kadeřnice druhého ročníku Natálie Brázdová.

 

FREAK SHOW CIRQUE DU SOLEIL

Dne 7. 2. 2019 proběhlo v Praze mistrovství střední Evropy FREAK SHOW CIRQUE DU SOLEIL.

Soutěžili zde učni v několika kategoriích. Žákyně druhého ročníku oboru kadeřník Anna Pospíšilová reprezentovala naši školu v kategorii foukaná ondulace na téma „cirkus“, v této kategorii se umístila na krásném třetím místě. Modelem jí seděla velmi trpělivě spolužačka Karolína Danielová.

Jak to u nás vypadá?

Máš zájem u nás studovat?

Zanech nám kontakt a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×