Proč studovat u nás

Zajímá tě, proč se učit řemeslo? Přečti si o naší škole a prozkoumej naše dílny na virtuální prohlídce. Podívej se na video, přečti si rozhovor s paní ředitelkou a nebo se ozvi a na cokoliv se doptej.

Nauč se řemeslo, získej nezávislost!

Asi byste těžko hledali v našem kraji školu, která se během pouhých několika měsíců proměnila z outsidera v atraktivní vzdělávací institut. Šumperský učňák byl dříve pomyslnou Popelkou mezi ostatními školami ve městě. Šedavá budova nelákala svým vzhledem, ani pověstí. Dnes je škola pozitivní, svěží, pestrá stejně jako její nová fasáda. Stalo se z ní vyhledávané vzdělávací zařízení, o jehož absolventy svádí boj významné podniky stejně jako se perou fotbalové týmy o Cristiana Ronalda.

 

Jestli se ptáš sám sebe, proč se máš učit řemeslo, a ne třeba studovat na právníka, tak třeba proto, že šikovný řemeslník si vydělá stejné peníze jako právník nebo inženýr. Střední škola železniční, technická a služeb otevírá v posledních letech pravidelně nové atraktivní obory. Ty stávající a tradiční obory pak každoročně procházejí pečlivou inovací, aby co nejblíže odpovídaly poptávce pracovního trhu.

 

Přijď na virtuální návštěvu

6 důvodů, proč studovat u nás

Téměř padesátka spolupracujících firem

Větší než 90% úspěšnost u zkoušek

25 oborů, učební, maturitní, nástavbové

Po řemeslnících je v současné době velká poptávka

Možnost získání stipendií

Účast žáků v celorepublikových i mezinárodních soutěžích

Podívej se na video

Máš zájem u nás studovat?

Zanech nám kontakt a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.

Rozhovor s paní ředitelkou

Mgr. Irena Jonová

Téměř devadesát procent absolventů rekvalifikačních kurzů obsluhy CNC strojů našlo stálé zaměstnání. Touto mimořádně úspěšnou bilancí se může chlubit Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku, jednodušeji také „učnák“ na ulici Gen. Krátkého, která pořádá nové kurzy částečné rekvalifikace ve třiceti různých oborech. Další podrobnosti prozradila v následujícím rozhovoru ředitelka školy IRENA JONOVÁ.

Komu jsou určeny vaše rekvalifikační kurzy?

Dospělým lidem, kteří hledají novou práci. Podle posledních údajů úřadu práce chybí v našem regionu 731 kvalifikovaných dělníků. Částečné kvalifikace umožňují zájemcům, kteří chtějí získat zaměstnání v nejrůznějších profesích, stát se plnohodnotným odborníkem, aniž by strávili nekonečné dny a roky ve školních lavicích.

Co přesně znamená, když uchazeč získá „částečnou“ rekvalifikaci?

V našem regionu funguje množství velkých i malých strojírenských firem a ty hledají i částečně vzdělané dělníky. Abych byla konkrétní: Chcete získat práci jako obráběč kovů? Toto povolání v sobě zahrnuje pět částečných profesních kvalifikací, mezi nimi například obsluhu CNC strojů. Pokud se u nás naučíte pouze tuto jednu dílčí činnost, už to vám umožní získat dobrou pracovní pozici. Stačí se pak podívat na nabídky práce, všude se setkáte s nabídkou volných míst této pozice.

Jak je to pak s reálným uplatněním absolventů vašich kurzů v praxi?

Za poslední rok jsme v kurzech na obsluhu CNC obráběcích strojů vzdělali 28 rekvalifikantů a 87 % z nich má práci v novém oboru, k jehož zvládnutí získali kompetence právě na naší škole. To znamená, že devět z deseti absolventů těchto našich kurzů získá zaměstnání a většinou jsou velmi dobře platově ohodnoceni.

Jaké další kurzy částečné rekvalifikace nabízíte?

Jsme schopni umožnit vzdělání v oborech prodavač, obráběč kovů, operátor skladování, zámečník, truhlář a v rámci nich poskytovat jednotlivé profesní kvalifikace.

Z vašeho vzdělávacího programu mě zaujala nabídka dalšího vzdělávání pro maturanty strojírenských oborů.

Ano. Chlapci, ale i dívky, kteří získali maturitní vysvědčení ve strojírenských oborech, se mohou přihlásit na naší škole do 3. ročníku oboru obráběč kovů a pokud budou úspěšní, mohou se už za jediný školní rok pochlubit výučním listem. Takový absolvent obohatí své portfolio kompetencí o tolik potřebné praktické dovednosti, například právě o obsluhu obráběcích CNC strojů.

×