Osud zmizelého

Dnes 29. 2. 2024 se vybraní žáci naší školy zúčastnili divadelního představení Osud zmizelého, který vypráví o Hubertu Habermannovi ze Šumperka. Stopa tohoto bludovského mlynáře se ztrácí v divokých dnech na konci druhé světové války. Jeho zmizení na jaře 1945 je v očích veřejnosti dodnes zahaleno řadou domněnek a nejasností.

Šumperské divadlo se rozhodlo věnovat pozornost nejen tomuto případu, ale také osudům dalších německých obyvatel Sudet, jejichž konce se totiž mnohdy podobají. Vzniklo drama, které se pokouší zachytit něco typického pro danou dobu a snad i pro lidský úděl v převratných letech.

Šumperští herci zvládli hru skvěle nastudovat, celé představení jsme si užili a se zatajeným dechem čekali na konečné rozuzlení. 

Děkujeme a těšíme se na další představení. 

×