Přednáška firmy Viega pro instalatéry

Naši školu navštívil technický poradce firmy Viega Ing. Pavel Zámečník.

Žáci 3. ročníku oboru Instalatér měli možnost setkat se 31. 3. 2023 s technickým poradcem firmy VIEGA Ing. Pavlem Zámečníkem. Viega patří k předním výrobcům instalační techniky. Se svou lisovací a spojovací technologií kovového potrubí pro sanitární produkty a vytápění je Viega jedničkou na světě. Zaměstnává více než 4700 zaměstnanců. Díky použití různých materiálů jsou pro každou oblast použití vytvořeny optimální podmínky.

Ing. Pavel Zámečník žáky seznámil s firmou a jejími výrobky od samotného vzniku až po současnost. Zároveň provedl školení lisovaných spojů systému Viega, při kterém mohli žáci sledovat ukázky pracovních postupů lisování. Tyto postupy si nakonec vyzkoušeli a obdrželi „Osvědčení o proškolení a přezkoušení z odborné způsobilosti k montáži lisovaných spojů na potrubí z materiálů dle TPG 700 01 a TPG 704 01“.

I když celé školení trvalo více jak 4 hodiny, tak díky zapojení posluchačů do procesu lisování rychle uteklo a žáci se vůbec nenudili.

Bc. Hinkelmann Luboš

×