Soutěž KOVO JUNIOR 2023

Ve středu 8. března se stala Střední škola řemesel v Šumperku dějištěm dalšího ročníku krajského postupového kola soutěže v odborných dovednostech KOVO JUNIOR 2023 pro obor vzdělání zámečník (nástrojař, strojní mechanik, puškař). Do soutěžního klání se zapojili žáci z šesti středních odborných škol Olomouckého kraje.  

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první z nich dostali žáci materiál, zadání a technickou dokumentaci. Jejich úkolem bylo v daném časovém limitu vyhotovit zobrazený dílec – pant. V druhé části prokazovali soutěžící znalosti z měření strojírenských veličin pomocí přístrojů a měřidel. 

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v odpoledních hodinách. Vítězové si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnoval Cech KOVO ČR. Postup do celostátního kola jen o vlásek unikl našemu žáku Janu Vojtěškovi, který se umístil na třetím místě. Olomoucký kraj budou v dubnu v Domažlicích zastupovat v celostátním měřítku Martin Polák ze SŠT Přerov, který obsadil první příčku a druhý Mikuláš Kowařowský ze SPŠ Jeseník. 

×