Finále soutěže „Můj dům – naše město"

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 se 13 žáků ze základních škol Hanušovice, Loučná nad Desnou, Údolí Desné a 5. ZŠ Šumperk zúčastnilo finálového kola soutěže „Můj dům – naše město". Soutěž se konala v prostorách Střední školy řemesel Šumperk.

V prvním kole museli soutěžící postavit za použití keramických cihliček, malty a dané výkresové dokumentace malý model domku. Ve druhém kole si zkusili osazovat okna, dveře, dřevěné štíty a skládat jednotlivé dílky střešní krytiny.

Komise sestavená z odborníků se musela dlouho rozhodovat, která ze 13 staveb je ta nejdokonalejší. Nakonec byly vybrány tři nejlepší objekty, jejichž autoři si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnovala společnost MAS Horní Pomoraví. A protože to pro nikoho nebyla jednoduchá práce, ocenili jsme práci všech a předali i jim od sponzora pěkné dárky.

Děkujeme sponzorovi i všem zúčastněným a těšíme se na další ročník, který již dnes začínáme připravovat.

×