Základy finanční gramotnosti, elektrotechniky

 

Další pokračování finančně a technicky vzdělávací akce v rámci přípravy pro profesní život se uskutečnila ve městě na křižovatce Jeseníků dne 18. 4. 2024. Velmi vřelého přivítání se nám dostalo na Základní škole v Hanušovicích. Vzájemnou kooperací dvou komisí naší školy zde byly představeny vhodné přístupy k hospodaření s penězi, současně pak vysvětlena podstata alternativních zdrojů energie. Zdravé finanční návyky a určité povědomí o „zeleném“ způsobu získávání energie se v dnešní vcelku složité době stává nezbytností. Důkazem jsou toho moderní trendy v oblasti hospodaření domácností.

Studenti oboru elektromechanik společně s šikovnými kadeřnicemi druhého a třetího ročníku provázeli zúčastněné žáky oběma oblastmi v přátelské atmosféře a nadšením pro danou věc. Svým workshopem zpestřili tuto akci, a zejména kadeřnice ukázaly, jakým způsobem mohou lidé své finanční prostředky do jisté míry ušetřit.

Vedení této školy děkujeme za projevenou důvěru a určitě jsme se neviděli naposledy.

 Ing. Jakub Čípa, Mgr. Roman Šon, Mgr. Kateřina Čípová

×