Finále soutěže „Můj dům – naše město"

V úterý 12. 3. 2024 se 12 žáků ze základních škol Hanušovice, Loučná nad Desnou, Bludov a 5. ZŠ Šumperk zúčastnilo finálového kola soutěže „Můj dům – naše město". Zatímco v prvním kole bylo úkolem postavit za použití keramických cihliček, malty a dané výkresové dokumentace malý model domku. Ve druhém kole už museli soutěžící osazovat okna, dveře, dřevěné štíty nebo skládat jednotlivé dílky střešní krytiny.

Komise sestavená z odborníků nakonec vybrala tři nejlepší objekty, jejichž autoři si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnovala společnost MAS Horní Pomoraví a MAS Šumperský venkov. Soutěžící se projektu věnovali téměř čtyři hodiny. Ocenili jsme práci všech a předali i jim od sponzora pěkné dárky.

Děkujeme sponzorům i všem zúčastněným. Těšíme se na další ročník, který již dnes začínáme připravovat.

×