Exkurze DC Olomouc

V úterý dne 13. 2. 2024 jsme s žáky tříd PA1, MS1 a EZO1 (skupina obchodníků, prodavač, operátor skladování) navštívili DC Olomouc. Našim průvodcem byl vedoucí distribuce SCM/DLC Martin Botto, který se nám maximálně věnoval.

Zavedl nás do hlavního skladu, kde se žáci dozvěděli, že na jednom z největších skladů pracuje 550 zaměstnanců stálých a 100 externích a 33 zaměstnanců ve vedoucích pozicích. Je zde exportováno přes 2 miliony palet ročně a má na FOODU a NONFOODU 18500 položek.

Zároveň jsme se těšili na automatický zakládač palet na takzvaný Hochregal (HRL), který je v provozu od roku 2021. Celkový počet regálových pozic na DC je 100335, což je 3041 plně naložených kamionů. Další zajímavostí byl pro nás automatický sklad na vychystávání zboží, který je v provozu od roku 2022. Zde se s přesností vychystává veškeré zboží automaticky na všechny provozy firmy Kaufland do maloobchodního provozu.

Na závěr jsme odjeli do obchodního centra Olympie, kde jsme se měli možnost podívat na různé druhy prodeje.

Zde naše exkurze skončila a odjeli jsme s bohatými zážitky domů. Exkurze byla užitečná a moc se nám líbila.

Stolárová Zdeňka

×