Projektový den – 1. ZŠ Šumperk

 Základy finanční gramotnosti a elektrotechniky na 1. ZŠ Šumperk 

V předposledním lednovém týdnu proběhla finančně a technicky vzdělávací kampaň v rámci volby budoucího povolání spojením dvou komisí naší školy, a to konkrétně komise elektro a obchod-služby. Celé projektové dopoledne bylo zaměřeno na klíčové finanční kompetence potřebné pro život a zdravé finanční návyky. V souvislosti s elektrotechnikou byla představena základní funkčnost součástek ze světa alternativních zdrojů. Cílovou skupinou byli žáci osmých tříd základní školy E. Beneše v Šumperku. 

Šířit podvědomí o správném nakládání s penězi považujeme v dnešní době za velmi potřebné. Stejně tak jako porozumět moderním trendům v energetice při každodenním využívání v oblasti bydlení a hospodaření domácností. 

Studenti oboru elektromechanik společně s šikovnými kadeřnicemi druhého a třetího ročníku provázeli zúčastněné žáky oběma oblastmi v přátelské atmosféře a nadšením pro danou věc.  

„Jedničce“ děkujeme za projevenou důvěru a už se těšíme na další akci nedaleko našeho města. 

 

Učitelé: Ing. Jakub Čípa, Mgr. Roman Šon, Mgr. Kateřina Čípová 

 

 

 

×