Exkurze do DC Olomouc

Dne 7. 2. 2023 jsme se žáky tříd PA1, MS1 a EZO1 (skupina obchodníků, prodavačů a operátorů skladování) navštívili DC Olomouc. Našim průvodcem byl pan Pagáč, hlavní TL – FOOD a NONFOOD, který se nám maximálně věnoval. Zavedl nás do hlavního skladu, kde na jednom z největších skladů pracuje 550 stálých zaměstnanců, 100 externích a 33 zaměstnanců ve vedoucích pozicích. Je zde exportováno přes 2 miliony palet ročně a má na FOODU a NONFOODU 18 500 položek. Zároveň jsme se těšili na automatický zakládač palet – HRL, který je v provozu od roku 2021. Celkový počet regálových pozic na DC je 100 335, což je 3 041 plně naložených kamionů. Další zajímavostí byl automatický sklad na vychystávání zboží, který je v provozu od roku 2022. S přesností sklad automaticky připravuje veškeré zboží  na všechny provozy firmy Kaufland do maloobchodního provozu. Závěr exkurze jsme zakončili návštěvou obchodního centra Šantovka, kde jsme měli možnost se podívat na různé druhy prodeje.

Domů jsme se vrátili obohaceni o pěkné zážitky.

Stolárová Zdenka

×