Finále soutěže „Můj dům – naše město“

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 se 12 žáků ze základních škol Libina, Nový Malín, Petrov nad Desnou a 5. ZŠ Šumperk zúčastnilo finálového kola soutěže „Můj dům – naše město".

Toto kolo, stejně jako i předcházející, se konalo v prostorách Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Zatímco v prvním kole bylo úkolem postavit za použití keramických cihliček, malty a dané výkresové dokumentace malý model domku, ve druhém už museli soutěžící osazovat okna, dveře, dřevěné štíty či skládat jednotlivé dílky střešní krytiny.

Komise sestavená z odborníků se musela dlouho rozhodovat, která z 12 staveb je po téměř čtyřhodinovém zápolení ta nejdokonalejší. Nakonec byly vybrány tři nejlepší objekty, jejichž autoři si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnovaly firmy Teifoc a GEMO, a. s. Přestože to pro nikoho nebyla jednoduchá práce, což by mohli potvrdit i naši hosté z Okresní hospodářské komory Šumperk, firmy GEMO, a. s., či manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR, odnesli si nakonec všichni soutěžící pěkné ceny útěchy.

Děkujeme sponzorům i všem zúčastněným a těšíme se na další ročník, který již dnes začínáme připravovat.

×