„Můj příběh“ na SŠ řemesel v Šumperku

V pondělí 9. května se to ve škole hemžilo již od brzkých ranních hodin. Přípravy na první akci svého druhu nazvanou příznačně Můj příběh vrcholily. Zorganizovali ji žáci školy pod vedením paní učitelky Stonové. Jejich snažení podpořila také nadace Via v rámci programu DOBRO-DRUZI. Veškerý výtěžek z ní bude věnován Nadačnímu fondu Střední školy řemesel na podporu ukrajinských žáků.

S úderem osmé byla ve foyer školy slavnostně zahájena prodejní výstava prací výtvarně nadaných žáků školy. Ta potrvá do konce školního roku. Již v průběhu dopoledne se z větší poloviny obrazů a všech dřevěných figurek, které věnoval Jirka s Davidem, žáci oboru nábytkářská a dřevařská výroba, těšili noví majitelé.

Součástí pilotního projektu Můj příběh bylo také pásmo inspirativních přednášek, jež si pro své spolužáky, pedagogy a veřejnost připravili žáci školy, kteří sami něco dokázali. Cílem nebylo pouze zasvětit diváky do daného oboru či činnosti, ale hlavně předat nadšení a motivaci. Svůj příběh sdílelo šest odvážných mladých mužů.

Marcel vyprávěl o své cestě k barberingu a o úspěších na tomto poli, kterým předcházelo stěhování z rodného Slovenska, výhra v Olympiádě z českého jazyka či studium na gymnáziu. Poté se ujal slova Dušan, který nás svým poutavým projevem zavedl do světa airsoftového sportu. Jirka s Davidem se podělili o svůj truhlářský um a lásku ke dřevu. S Dominikem jsme se vrátili v čase do dob husitských válek a ocitli se na bitevním poli prosyceném potem chrabrých bojovníků, výstřely z houfnic, břinkáním mečů a dusotem kopyt koní. Dominik se totiž už od dětství věnuje historickému šermu. Sérii přednášek završil Matyáš, úspěšný mountain biker.

Akci si nenechal ujít ani pan senátor Mgr. Miroslav Adámek, který účinkujícím poděkoval a popřál jim i do budoucna hodně úspěchů a neutuchajícího elánu.

×