Exkurze v Pekařství Pod poštou Šumperk

V úterý dne 10. 5. jsme se žáky tříd PA1 a MS1 (skupina obchodníků) navštívili Pekařství Pod poštou v Šumperku.

Našim průvodcem byl hlavní technolog výroby, který nás zavedl do expedičního skladu. Zde se žáci dozvěděli, kolik druhů pečiva pekárna vyrábí, kolik odběratelů pekárna má a také kolik kusů pečiva denně vyrobí.

Naše další kroky mířili přímo do výrobny, kde žáci mohli vidět velké hnětací stroje, komoru na kynutí pečiva (tzv. kynárna) a pekařské pece. Pan technolog žákům ukázal různé druhy mouk  a popsal  jaké přísady se do mouky přidávají, aby bylo možné vyrobit požadovaný druh pečiva. Na závěr jsme vystoupali do prvního patra, kde se nachází výrobní linka na rohlíky i s pecí.  

Zde naše exkurze skončila a na rozloučenou si každý mohl vzít čerstvě upečený rohlík.

Johnová Vilma

×