SOUTĚŽ „UČEŇ INSTALATÉR“ – Brno

Ve dnech 19. až 22. dubna se uskutečnil 24. ročník celorepublikové soutěže „Učeň Instalatér“ pod záštitou Cechu topenářů a instalatérů České republiky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Střední školy polytechnické Brno, Jílová, p. o. Soutěž probíhala na Stavebním veletrhu v Brně.

Naši školu reprezentoval Vojtěch Bednář, žák třetího ročníku oboru Instalatér. Ten postoupil z krajského kola, které se konalo na SPŠ Hranice.

Na soutěžící čekalo 7 nelehkých úkolů. Hned po příjezdu, museli odpovědět na 100 testových otázek. Týkaly se vytápění, instalace vody, kanalizace a bezpečnosti práce.

Večer proběhlo slavnostní zahájení na Krajském úřadě Jihomoravského kraje. Toho se také zúčastnili významní hosté a sponzoři.

Druhý den soutěžící museli provést montáž otopných těles, umyvadel se stojánkovou baterií, vše dopojovali měděným a plastovým potrubím dle výkresu. Celý úkol trval skoro 8 hodin a vyžadoval velké soustředění a vytrvalost od všech soutěžících.

Poslední den musel Vojta provést montáž předstěnových prvků od různých firem, montáž plynoměru a vodoměrné sestavy. Ukázat museli i jazykovou vybavenost (znalost odborných slovíček v anglickém jazyce).

Soutěže se zúčastnilo 28 soutěžících z ČR a 3 soutěžící z Polska. Vojta se ve velké konkurenci neztratil. Prokázal bojovnost a skončil na krásném 16. místě.

Naše škola připravuje pro budoucí povolání skvělé odborníky, kteří mají pověstné „šikovné ručičky“.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Bc. Luboš Hinkelmann

×