Finále soutěže „Můj dům – naše město"

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se 12 žáků ze základních škol Bludov, Nový Malín a Libina, zúčastnilo finálového kola soutěže „Můj dům – naše město".

Toto kolo, stejně jako i předcházející, se konalo v prostorách Střední školy řemesel Šumperk.  Zatímco v prvním kole bylo úkolem postavit, za použití keramických cihliček, malty a dané výkresové dokumentace, malý model domku, ve druhém už museli soutěžící osazovat okna, dveře, dřevěné štíty či skládat jednotlivé dílky střešní krytiny.

Komise sestavená z odborníků se musela dlouho rozhodovat, která z 12 staveb je po téměř čtyřhodinovém zápolení ta nejdokonalejší. Nakonec se přeci jen podařilo, a byly vybrány tři nejlepší objekty, jejichž autoři si odnesli hodnotné ceny, které do soutěže věnovala společnost MAS Šumperský venkov. A protože to pro nikoho nebyla jednoduchá práce, ocenili jsme práci všech  a předali i jim od sponzora pěkné dárky.

Děkujeme sponzorovi i všem zúčastněným a těšíme se na další ročník, který již dnes začínáme připravovat.

×