Krajská soutěž „Učeň instalatér 2022“

Po jednoleté přestávce, která byla zapříčiněna celosvětovou pandemií Covid 19, se opět konala 26. 1. 2022 na SPŠ Hranice soutěž odborných dovedností žáků 3. ročníků oboru Instalatér. Soutěž je pořádána Cechem topenářů a instalatérů ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Střední školou polytechnickou v Brně.

   Soutěže se zúčastnily tyto školy:

  • SŠ řemesel, Šumperk
  • SŠ polytechnická, Olomouc
  • Švehlova SŠ polytechnická, Prostějov
  • SPŠ Hranice
  • SPŠ Jeseník

 Za každou školu se soutěže zúčastnili dva žáci třetích ročníků oboru Instalatér. Soutěžící prokázali teoretické vědomosti v testech na počítači a dále v praktické části museli provést kompletaci závěsného systému WC GEBERIT – DUOFIX. Následovala montáž umyvadla, vodovodní baterie napojené na rozvod vody a dopojení odpadního potrubí. Dále pájeli měděné potrubí, svařovali polyfúzně plasty a spojovali pozinkovanou ocel s následnou celkovou kompletací potrubí na panel.

Za naši školu soutěžili žáci třídy IZT 3 Vojtěch Bednář a Matěj Němeček. Ve velmi silné konkurenci se Vojtěchu Bednářovi podařilo obsadit krásné druhé místo a postupuje do finále mezinárodní soutěže, která se koná 21 - 23. dubna 2022 v Brně na Stavebním veletrhu. Matěj Němeček obsadil hezké sedmé místo.

 Blahopřejeme a děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší školy.

 

V Šumperku 1. 2. 2022                                           Bc. Luboš Hinkelmann

×