Šumperští OK navštívili brněnský veletrh

Dne 10. 11. 2021 navštívili šumperští obráběči kovů, pod dohledem učitelů odborných předmětů již tradičně největší strojírenskou akci, konanou v České republice a to 62. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Sraz žáků i učitelů proběhl u DK v Šumperku, kde na nás již čekal přistavený autobus, který nás dovezl až k hlavnímu vchodu BVV. Po příjezdu na místo měli žáci možnost samostatně si projít celé výstaviště a prohlédnout si stánky jednotlivých vystavovatelů. Opět byl ze strany žáků velký zájem o nové CNC obráběcí stroje a nástroje pro obrábění. Na žácích bylo vidět, že tyto stroje jsou jim blízké.

Učitelé společně s některými žáky také cíleně navštívili expozici českého vystavovatele a to firmu ITAX PRECISION s.r.o., neboť jejich výukové CNC stroje značky EMCO má SŠŘ Šumperk v plánu pořídit v rámci modernizace KOVO oborů. Zástupce firmy ITAX, pan Tomáš Bořil, nám předvedl možnosti výukových strojů a na závěr nám několik obrobků na těchto strojích i vyrobil.  

Zástupci vystavujících a prezentujících firem byli nejen k žákům, ale i k učitelům velice vstřícní a komunikativní. Čas nám bohužel rychle plynul a tak jsme se museli vydat trochu unavení na cestu zpět.

Tato odborná exkurze byla realizována za finanční podpory Nadačního fondu při SŠŘ Šumperk.

×