Adaptační pobyt pro žáky prvních ročníků

Adaptační pobyt pro žáky prvních ročníků maturitních oborů.

Seznamovací a zážitkový třídenní pobyt proběhl v tomto školním roce od 6. 9. 2018 do 8. 9. 2021 v rekreačním středisku Losinka v Rapotíně. Jsme všichni v pořádku doma, ale budeme vzpomínat!!

Zúčastnilo se jej 34 žáků ze tříd MS1, ST1 a NS1, 3 učitelé a 2 členové Školního poradenského pracoviště. Jako již tradičně jsme byli ubytováni v chatkách, jídla přehršel – snídaně formou švédských stolů – hlady netrpěl nikdo.

Letos se pan kuchař opravdu předvedl – luxusní jídla, obrovské porce masa – například 300 gramový kuřecí steak, možnost si kdykoliv přidat – dokonce padl rekord v pojídání knedlíků plněných uzeným masem – Petr spořádal 30 kousků!!!

Proč jsme tento výlet uskutečnili?? Abychom se vzájemně poznali a něco zažili. Obojí se podařilo, jak vyplynulo z rozhovorů se žáky i dospělými.

Absolvovali jsme opékání na Samotách, užili si v Aquaparku, navštívili  Zámek Velké Losiny, poslední ruční papírnu v Evropě ve Velkých Losinách a také přebudovanou cukrárnu v Losinách. Mimo toho proběhla spousta seznamovacích her a aktivit, vtípků a spolupráce. Za tento krátký pobyt jsme nachodili kolem 50 000 kroků, nikdo neprotestoval, i když je to pro některé velká nálož.

Celý pobyt proběhl v absolutní pohodě a souhře všech zúčastněných.

×