Znovu spolu...

Po delším, bezkontaktním období mohli opět naši žáci předvést své nabyté dovednosti a znalosti.

Dne 22. 6. 2021 společně s učiteli odborného výcviku kovo oborů, oborů truhlář a kadeřnice strávili příjemné odpoledne na Základní škole a Mateřské škole v Hanušovicích.

Žákyně třídy KD2 předvedly typologii účesů, načesaly děvčata osmých ročníků a paní učitelky odborně poradily v oblasti výživy vlasů, v péči o vlasy a seznámily s novými trendy vlasové kosmetiky.

Chlapci ze třídy TR2 se také zapotili. Pod vedením pana učitele společně se žáky osmých tříd, vyrobili na kopírovacím stroji mnoho vizitek, které si následně mohli žáci odnést domů.

Velké nadšení sklidil svářecí kobot firmy Doosan. Žáci z hanušovické školy tak mohli vidět kouzla robotiky ve strojírenském oboru. V příštím školním roce bude naše škola patřit mezi školy v České republice, které využívají svářecího kobota ve výuce odborných předmětů, ve kterých bude také realizována tandemová výuka s rodilým mluvčím anglického jazyka.

Školní rok 2020/2021 pomalu končí, přes veškeré nesnáze v uplynulém období končí příjemně.  Naše žákyně a žáci mohli navázat přátelství se žáky hanušovické školy a ukázat svou zručnost. Děkujeme vedení základní školy v Hanušovicích za spoluvytvoření hezkého odpoledne a za získání nových zkušeností pro všechny.

S přáním krásných prázdnin

Ing. Dagmar Evjáková a učitelé SŠŽTS v Šumperku

×